MES ŽINIASKLAIDOJE
Streso valdymas virtualioje erdvėje
UAB „Žmogaus studijų centras“ pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ įgyvendins projektą, kurio rezultatai stresą, XXI a. daugumos ligų priežastį, leistų valdyti virtualioje realybėje. Tyrimo prielaidoms pasitvirtinus, bus patvirtinta mokslinė koncepcija naujam algoritmizuotam, naudojančiam virtualios realybės įrenginius, streso valdymo metodui ir sukurtas naujas virtualioje terpėje taikomo streso valdymo ir monitoringo algoritmo prototipas.
Lietuvos žmonių laimės jausmą lemia ne pinigai
„Žmogaus studijų centro“ kasmet atliekami Lietuvos psichologinio klimato ir žmonių jausenos tyrimai rodo, kad žmonių pasitenkinimas gyvenimu šalyje ar noras emigruoti susijęs ne su gaunamomis pajamomis, kaip dažniausiai teigiama. Nauja duomenų analizė atskleidžia, kad pinigai nėra tas veiksnys, kuris padidina žmonių pasitenkinimą gyvenimu. Kur kas svarbesnis reikalingumo ir priklausymo savo šaliai jausmas.
Kodėl lietuviai nesijaučia laimingi? Kalti juodi akiniai
Kaip parodė Žmogaus studijų centro kartu su partneriais kasmet nuo 2008 metų atliekamas psichologinio klimato ir žmonių jausenos tyrimas, lietuvių laimės jausmas yra padidėjęs lyginant su anktesniais metais. 2017 metų pabaigoje save laimingais laikė 69 proc. apklaustųjų – tai yra 5 proc. daugiau lyginant su 2016 metais. Analizuojant tyrimo rezultatus pastebimos nevienareikšmiškos individo laimės jausmo ir šalies ekonominės padėties sąsajos. Taip pat tyrimas atskleidžia, kad visgi lietuviai yra linkę skeptiškai vertinti šalies ekonominę ir politinę padėtį. Tik 9 proc. tiriamųjų atsakė, jog ekonominė situacija Lietuvoje pasikeitė į gerąją pusę. Tokią situaciją Žmogaus studijų centro prezidentas dr. Gintaras Chomentauskas vadina juodų akinių reiškiniu. Anot dr. Gintaro Chomentausko, net jei ekonominė situacija akivaizdžiai gerėja, lietuviai yra linkę ją vertinti kaip blogą ar net blogėjančią.
Lietuvių emocinės būsenos ir emigracijos sąsajos
Žmogaus studijų centras kartu su partneriais kasmet nuo 2008 metų atlieka psichologinio klimato ir žmonių jausenos tyrimus. Naujausi tyrimo rezultatai atskleidė lietuvių emocinės būsenos pagerėjimą lyginant su ankstesniais metais. Gana ženkliai padidėjo pasididžiavimas buvimu Lietuvos piliečiu. Taip pat sumažėjo visuomenės susvetimėjimo jausmas. Anot dr. Gintaro Chomentausko, tokie rezultatai leidžia prognozuoti, kad emigrantų skaičius mažės.
Daugiau apie tai skaitykite Delfi ir Verslo žinios.
Iliustruotasis mokslas atgimė
„Iliustruotasis mokslas“ bus leidžiamas toliau
UAB „Verslo žinios“ nutraukus žurnalo „Iliustruotasis mokslas“ leidybą, jo leidybos teisę Lietuvoje iš „Bonnier Publications A/S“ įgijo UAB Žmogaus studijų centras.
„Iliustruotasis mokslas“ 2017 m. buvo vienas skaitomiausių žurnalų Lietuvoje, ypač vyrų auditorijoje, todėl daug skaitytojų nusivylė netekę mėgstamo žurnalo. „Lietuvai labai reikia smalsių, naujausiais mokslo laimėjimais besidominčių žmonių, todėl žurnalo pasitraukimas iš rinkos būtų didelis socialinis nuostolis, – teigia Žmogaus studijų centro vadovas dr. Gintaras Chomentauskas. – Mes suprantame, kad šio žurnalo leidyba, kaip ir anksčiau, gali būti nuostolinga, tačiau darome šį sprendimą kaip dovaną žmonėms Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir tikimės, kad prie jos prisidės ir kitos organizacijos, kurioms rūpi ugdyti smalsius protus Lietuvoje.“
Naujoji „Iliustruotojo mokslo“ redaktorė Rūta Ignatė informuoja, kad iš pradžių žurnalas bus leidžiamas kas antrą mėnesį, taip siekiant pagerinti žurnalo kokybę, atrenkant tik vertingiausius straipsnius ir informaciją iš kelių leidinių. Pirmasis numeris pasirodys kovą, o prenumeruoti galima jau dabar.
Žmogaus studijų centras taip pat leidžia žurnalą „Psichologija Tau“, kuris nuo 1991 m. atlieka psichologijos švietimo misiją.
Žurnalui "Psichologija Tau" įteiktas medalis
SAM žurnalui „Psichologija Tau“ įteikė medalį „Už švarias mintis ir pagalbą suprantant save“
Naujuosius metus pradedame ypatingai – išdidžiai rankose laikydami Sveikos gyvensenos ambasadoriaus medalį, kurį mums įteikė Sveikatos apsaugos ministerija už švarias mintis ir pagalbą suprantant save! Tai svarbus įvertinimas mūsų komandai, kuri nuo 1991 m. vykdo švietėjišką misiją – skleisti patikimas psichologines žinias, padedančias kurti sąmoningesnį, prasmingesnį ir džiaugsmingesnį gyvenimą. Esame dėkingi, kad galime prisidėti prie psichologinės gerovės, padėti surasti atsakymus, į svarbius gyvenimo klausimus, pateikti praktinių žinių, įžvalgų ir patarimų kelyje į geresnį rytojų. Ačiū, kad esate su mumis, kad esate neabejingi sau ir kitiems. Drauge galime daugiau!
Diskusija apie emigraciją "LRT Forumas" laidoje
Laida ,,LRT Forumas” apie emigraciją
Žmogaus studijų centro prezidentas doc. dr. Gintaras Chomentauskas dalyvavo LRT televizijos laidoje LRT Forumas, kurioje kartu su politikais ir ekspertais Boguslavu Gruževskiu, prof. Raimondu Kuodžiu, Vytautu Grigaravičiumi, Gabrieliumi Landsbergiu, Virginijumi Sinkevičiumi ir kitais diskutavo apie emigracijos problemą Lietuvoje.
Laidos vaizdo įrašą galite peržiūrėti paspaudę ant nuorodos:
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013678489/lrt_forumas#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=2879000
Dalyvauja: Gintaras Chomentauskas, Gabrielius Landsbergis, Virginijus Sinkevičius, Raimondas Kuodis, Vytautas Grigaravičius, Boguslovas Gruževskis
Diskusija 15 min studijoje apie lietuvių emocinę būseną
15 min studijoje – apie lietuvių emocinę būseną su psichologu ir bendrovės ,,Gjensidige” vadovu
15min studijoje lankėsi psichologas, „Žmogaus studijų centro“ vadovas Gintaras Chomentauskas ir bendrovės „Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulas. Studijos svečiai diskutavo apie prastą lietuvių emocinę savijautą ir jos priežastis: Lietuvos gyventojai dažnai jaučiasi vieniši ir nesaugūs – ir ne vien ekonominiai veiksniai, kaip esame įpratę manyti, lemia šią būseną.
Saves pažinimas ir tobulėjimas – kelias link vidinės darnos
Žmogaus studijų centro partneris, konsultantas ir Psichologijos akademijos dėstytojas „Labas rytas, Lietuva“ studijoje kalba apie šiuolaikinio žmogaus iššūkį išlikti autentiška ir laiminga asmenybe.
Interviu galite pamatyti čia.
Komunikacijos srities įmonės Z kartos nebijo
Darbuotojų paiešką vadovai prilygina ir adatos paieškai šieno kupetoje, kur viską galiausiai lemia intuicija, ir sodininkystei, žvejybai ar net santuokai. Nors, vienų manymu, rezultatas priklauso nuo atsitiktinumo, o kiti tiki kantrios partnerystės vaisiais, visgi vienbalsiai sutariama: darbuotojų paieška yra iššūkis.
Plačiau skaityti ir rasti mūsų direktorės, Psichologijos akademijos organizacinės psichologijos studijų krypties vadovės dr. Editos Dereškevičiūtės komentarą galite Delfi.
Knygos „Kaip pasakyti ne ir nesijausti kaltam“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje
Kaip pasakyti ,,NE” ir nesijausti kaltam?
Žmogaus studijų centro prezidentas Gintaras Chomentauskas ir Edita Dereškevičiūtė, Žmogaus studijų centro mokymų padalinio direktorė 2017 metais vykusioje Vilniaus knygų mugėje pristatė dr. Manuelio J.Smitho knygą „Kaip pasakyti ne ir nesijausti kaltam“. Iš susirinkusiųjų klausimų buvo akivaizdu, jog lietuviams sunku būti atkakliems ginant savo interesus.
Emocinis klimatas. Ar galime pasikeisti?
Žmogaus studijų centro prezidentas dr. Gintaras Chomentauskas šių metų gegužės mėnesį Seimo Migracijos ir Priklausomybių prevencijos komisijų bendrame posėdyje, pristatė atlikto „Lietuvos emocinės būsenos tyrimo“ rezultatus, kurie atskleidė, kad svarbiausios emigracijos priežastys – ne ekonominės, o socialinės ir psichologinės.
Tyrimo pristatymą galite matyti čia.
Skaitykite daugiau: Lietuvos Respublikos Seimas, Delfi, Infa.
Mitai apie psichologiją
Mitai apie psichologiją. Žmogaus studijų centro partneris Justinas Burokas LRT Radijo programoje „Čia ir dabar“ su vedėja Agne Kairiūnaite diskutavo apie psichologo profesiją, psichologiją ir su ja susijusius mitus.
Visą laidą galite perklausyti čia.
Stiliaus psichologija
Žmogaus studijų centro partneris bei Psichologijos akademijos dėstytojas Justinas Burokas apie aprangos pasirinkimus, jos sąsajas su emocine būsena bei stiliaus psichologija bendravo su Psichologijos akademijos studente, stiliste Agne Gilyte.
Visą pokalbį galite rasti čia.
Šventinė depresija – nepatenkinti lūkesčiai ir nuovargis
“Amerikiečių tyrimai rodo, kad iki 40 procentų žmonių šventiniu laikotarpiu patiria ne visai tokius jausmus, kokius norėtų – kai kam yra susiję su liūdesiu, kai kam – su pykčiu. Nors tai atrodytų kaip ir paradoksalu šventiniu laikotarpiu. Dalis žmonių pergyvena dėl to, kad jie neatitinka patys kažkokio standarto – jie nešvenčia taip, kaip turėtų, galbūt jie neturi artimų žmonių, su kuriais galėtų sėsti prie Kalėdų stalo, jie nėra nupirkę tiek dovanų, kaip galvoja, kad reikėtų nupirkti. Dar kitiems šventinis laikotarpis susijęs su tuo, kad jie turi atitikti kitų žmonių lūkesčius. Pavyzdžiui, jie žino, kad turi aplankyti giminaičius, su kuriais galbūt nelabai nori bendrauti“, – pasakoja psichologas Gintaras Chomentauskas.
Populiariausi
Jums gali būti įdomu
Žmogaus studijų centras,Trakų 8 korp. 2a, 01132 Vilnius Tel.: (8 5) 262 67 63, el.paštas: office@humanstudy.lt